Pay-by-link to metoda płatności online, która umożliwia dokonanie płatności za pomocą specjalnego linku, który jest wysyłany do klienta przez sprzedawcę lub dostawcę usług. Jest wiele zalet takiego rozwiązania. A oto najważniejsze z nich:
1. Bezpieczeństwo – płacenie poprzez link jest bardzo bezpiecznym sposobem zapłaty, ponieważ nie trzeba podawać danych karty płatniczej.
2. Łatwość i wygoda – proces płatności jest bardzo prosty i wygodny – wystarczy kliknąć w link i wykonać szybką transakcję.
3. Brak opłat transakcyjnych – często nie ma opłat transakcyjnych za korzystanie z płatności przez link, co pozwala zaoszczędzić dodatkowe koszty.
4. Szybkość – transakcja przez link jest błyskawiczna i pieniądze są dostępne na koncie odbiorcy w ciągu kilku minut.
5. Możliwość płacenia z różnych urządzeń – płatność przez link jest możliwa z każdego urządzenia, co pozwala na zwiększenie komfortowości korzystania z usługi.
6. Dostępność dla wszystkich – płatność przez link jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od posiadania konta bankowego czy karty płatniczej.
7. Brak limitów transakcyjnych – zazwyczaj nie ma limitów transakcyjnych przy korzystaniu z płatności przez link, co pozwala na przesyłanie większych kwot w jednej transakcji.

Jak to działa?
Krok 1: Sprzedawca lub dostawca usług wystawia rachunek i generuje specjalny link płatności.
Krok 2: Link ten jest przesyłany do klienta, zwykle poprzez e-mail, SMS lub komunikator internetowy.
Krok 3: Klient klikając w link, zostaje przekierowany na stronę płatności online, gdzie może wybrać metodę płatności (karta kredytowa, przelew online itp.) i dokonać płatności.
Krok 4: Po dokonaniu płatności klient otrzymuje potwierdzenie w postaci e-maila lub SMS-a.

Pay-by-link jest bezpieczną i wygodną metodą płatności online, ponieważ nie wymaga podawania danych karty kredytowej lub konta bankowego przez klienta.